مهاجرت
مهاجرت

مهلت و شرايط تحصيل در فرانسه ۲۰۱۸
درخواست براي دانشگاه ها جهت اعزام دانشجو به فرانسه دوبار در سال امكان پذير است:

پذيرش پاييزه، ۱ فوريه و ۱ آپريل (در برخي موارد، براساس فضاهاي موجود بعد از اين تاريخ هم امكان پذير است)
پذيرش بهاره، ۱۵ سپتامبر و بعد از اين تاريخ بر اساس فضاهاي موجود
درخواست براي بعد از كارشناسي (APB) : از ۲۰ ژانويه تا ۲۰ مارچ
درخواست براي TCF در طول پروسه DAP: از اكتبر تا ۲۲ فوريه
دريافت نامه پذيرش در دانشگاه فرانسه
موسسات از تاريخ ۱۵ ژوئن تا ۱۵ سپتامبراز تصميمات پذيرش خود به دانش آموزان، درباره آغاز برنامه هاي خود در اكتبر اطلاع مي دهند. بنابراين، شما فقط يك ماه وقت داريد تا شرايط اقامت و تحصيل در فرانسه را فراهم كنيد.دريافت نامه پذيرش در دانشگاه فرانسه

اگر شما يك شهروند غير اتحاديه اروپا/مناطق اقتصادي اروپا/شهروند سوئيس هستيد، بايد براي گرفتن ويزاي دانشجويي درخواست دهيد.اگر شما قصد تحصيل بيش از شش ماه را در فرانسه داريد، بايد مجوز اقامت را از مقامات محلي فرانسه درخواست كنيد.

شما با شرايط زير مي توانيد بيمه درماني خود را پوشش دهيد:

اگر عضو شهروندي اتحاديه اروپا هستيد، مي توانيد از كارت بيمه درماني اروپا استفاده كنيد.
اگر عضو اتحاديه اروپا نيستيد، شما واجد شرايط براي حق بيمه سلامت ملي ارائه شده در فرانسه هستيد. هنگامي كه وارد فرانسه مي شويد، شخصا در دانشگاه خود در فرانسه ثبت نام كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۳۹:۴۲ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

در انگليس و پايتخت آن شهر لندن معمولا دانشگاه ها و كالج ها از شرايط بورسيه به دانشجويان برخوردار نيستند و همين موضوع باعث ايجاد مشكل براي اعزام دانشجو به انگليس شده در صورت تحصيل در انگليس هزينه ها بصورت شخصي توسط دانشجو پرداخت شود ؛ البته كالج هاي صاحب نام و اعتباري همچون آكسفورد و كمبريج در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري داراي شرايطي خاص جهت بورسيه تحصيلي دانشجويان خود مي باشند. لازم به ذكر است كه اين هزينه تحصيل در انگليس براي دانشجويان مهاجر نسبت به بوميان به مراتب بيشتر نيز مي باشند .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۵:۴۵ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

تحصيل در گرجستان

گرجستان در حال حاضر كشوري اروپايي محسوب ميشود . افرادي كه در گرجستان مشغول به تحصيل هستند به راحتي ميتوانند ويزاي شنگن اروپا را دريافت كنند .

از مزاياي ديگر اعزام دانشجو به گرجستان هزينه تحصيل مقرون به صرفه اين كشور ميباشد . همچنين دانشگاه هاي معتبر با مدارك مورد تاييد اروپا از ديگر مزاياي تحصيل در گرجستان است .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۲۱:۳۲ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

شرايط تحصيل در چين

اعزام دانشجو به چين از مزاياي بسياري برخوردار است به دليل اينكه تحصيل در اين كشور همواره با زبان انگليسي امكان پذير است و به دليل وجود دانشگاه هاي رتبه بالا و معتبر همه ساله از سراسر دنيا حتي آمريكا براي تحصيل به چين مهاجرت ميكنند . از تنها مشكلات تحصيل در چين سخت بودن گرفتن اقامت اين كشور پس از تحصيل است .

چين از لحاظ دانشگاه هاي پزشكي و دندان پزشكي در رتبه بالايي قرار دارد . همچنين دانشگاه هاي چين به دليل نداشتن آزمون ورودي و همچنين زندگي آسان و ارزان محبوبيت بسيار پيدا كرده است .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۵:۴۹ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

آيا شرايط اعزام دانشجو به آلمان را نمي دانيد ؟ مراحل اخذ پذيرش در تحصيل در آلمان را نمي دانيد ؟ چه زماني بايد براي اخذ پذيرش در تحصيل در مقاطع مختلف آلمان اقدام نمود ؟ نظام تحصيلي در مقاطع مختلف آلمان چگونه مي باشد ؟ مدرك زبان مورد نياز در تحصيل در مقاطع مختلف آلمان  چه مي باشد ؟ همانطور كه قبلا گفته شد دانشگاه هاي آلمان از سطح علمي مناسبي برخوردار مي باشد و براي افرادي كه سطح علمي دانشگاه اهميت دارد مي تواند دانشگاه آلمان و تحصيل در آلمان انتخاب مناسبي باشد در آلمان دانشگا هاي دولتي معتبر زيادي وجود دارد كه به طور كلي موسسات آموزش عالي آلمان سه گروه مي باشند كه عبارتند از : دانشگاه ها ، موسسات علمي كاربردي و كالج هنر ، فيلم و موسيقي . همچنين دانشگاه هاي آلمان به  دولتي و خصوصي  تقسيم بندي مي شوند كه  البته اكثر دانشگاه ها دولتي مي باشند . بسياري از دانشگاه هاي خصوصي فني حرفه اي مي باشند كه توسط دولت به رسميت شناخته شده اند . البته  دانشگاه هاي فني حرفه اي هزينه ي تحصيلي نسبتا بالايي دارند به همين دليل بسياري از دانشجويان تمايل به دانشگاه هاي فدرال دارند . براي تحصيل در كشور آلمان بايد مداركي در يد داشته باشيد كه بتوانيد با آنان در كشور مبدأ در مقاطع بالاتر تحصيل نمايد براي مثال قبولي كنكور سراسري در ايران كه اين مورد وثوق در اكثر كشور ها هم چون آلمان مي باشد بنا بر اين جهت ورود به مقطع ليسانس كشور آلمان با  قبولي در كنكور سراسري مي توان براي پذيرش دانشگاه هاي آلمان اقدام نمود . در مورد هزينه هاي تحصيلي در المان بايد گفت كه تقريبا تحصيل در آلمان رايگان مي باشد زيرا هزينه تحصيل در دانشگاه آلمان ۷۰۰ يورو تا ۱۲۰۰ يورو براي هر سال مي باشد 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۴:۲۵ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

فرانسه هر ساله بيش از 23% از بودجه ملي را به آموزش اختصاص مي دهد و به دقت كيفيت آموزشهاي ارائه شده و مدارك اعطا شده را زير نظر دارد. عالي بودن مدارك فرانسوي و تحصيل رايگان در فرانسه، دليل اصلي مهاجرت تحصيلي بسياري به اين كشور ميباشد. ادامه تحصيل در فرانسه به زبان انگليسي و فرانسوي ممكن ميباشد. (بيش از 3000 موسسه شامل 90 دانشگاه 240 مدرسه عالي مهندسي 230 مدرسه عالي بازرگاني و 2000 موسسه متشكل از مدارس عالي هنر و معماري آموزشهاي پيراپزشكي و غيره)
تحصيل در فرانسه به صورت رايگان مي باشد و از سوي ديگر نزديك به 200 ميليون نفر در جهان به زبان فرانسه تكلم ميكنند. تسلط و آشنايي به اين زبان دسترسي ويژه به بيش از 47 كشور از 5 قاره جهان را ممكن مي‌سازد.
شرايط اقامت در اين كشور اينگونه است كه شخصي اگر 7 سال به طور متوالي در آنجا باشد (تحصيلي، كار و…) مي تواند اقامت اين كشور را اخذ نمايد و بعد از يك هفته ورود به اين كشور مقيم آنجا مي شود. همچنين شخص در حين تحصيل در مقاطع مختلف تحصيلي 20 ساعت در هفته حق كار دارند كه اگر در اين دوره كارفرما شخص را بيمه كند آن شخص مي تواند اقامت دائم خود را اخذ نمايد. اعزام دانشجو به فرانسه اين روز ها از بهترين انواع مهاجرت محسوب ميشود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۱:۳۶ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

اعزام دانشجو به انگلستان به دلايل مختلف متقاضيان بي شماري را از سرتاسر دنيا راهي بريتانيا ميكند. ادامه تحصيل در انگليس در مدارس انگلستان تا تحصيل در دوره ليسانس در انگلستان و تحصيل در دوره فوق ليسانس در انگلستان مورد توجه مشتاقان به تحصيل در خارج در سرتاسر دنيا است. تحصيل در انگلستان به زبان انگليسي در كالج هاي انگلستان و هم در دوره هاي دانشگاهي ممكن است. اگر قصد ادامه تحصيل در انگلستان را داريد، ميبايست در مرحله اول اخذ پذيرش تحصيلي از موسسات انگلستان را انجام داده و سپس ويزاي تحصيلي انگلستان را از اداره مهاجرت و كنسولگري انگلستان دريافت نماييد. ويزاي تحصيلي انگليس براي دوره هاي تحصيلي مدرسه و كالج و مدارس شبانه روزي انگلستان دانشگاه صادر ميشود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۴:۲۰ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

شرايط تحصيل در كانادا

نظام تحصيلي دانشگاهي در اين كشور به گونه اي است كه تا قبل از ورود به دانشگاه دانش آموزان حدود 12 سال تحصيل مي كنند. البته در استان اونتاريو براي اخذ ديپلم دبيرستان بايد 13 سال درس بخوانند. دانش‌ آموزان‌ بايد شش‌ درس‌ به نام‌ دروس‌ علمي‌ اونتاريو را نيز در سال‌ سيزدهم‌ بگذرانند.


محصلين سال سوم و كساني كه دوره پيش دانشگاهي را تمام كرده اند، براي تحصيل در كانادا مي توانند با تكميل دوره هاي زبان انگليسي در يكي از كالج و يا دانشگاهاي كانادا ثبت نام نمايند.

يدبيرستانها دركانادا شامل كليه برنامه هاي برگزيده پايه هاي دبيرستاني تا دوازدهم و هم چنين دوره پيش دانشگاهي مي باشند. تنوع مليتي و آشنايي با فرهنگ و خصوصيات بومي ساير ملل در اين مدارس باعث گرديده كه در كانادا برنامه هاي آموزشي به محيطي مطلوب براي دانش آموزان تبديل گردد. ، در طول هر سال به بيش از هزاران دانش آموز از كشور هاي مختلف دنيا براي آماده‌ سازي دانشگاه پذيرش دريافت مي نمايند. اكثر فارغ‌ التحصيلان اين دبيرستانها ضمن پذيرش از دانشگاهاي معتبر بسياري از آنها نيز كمك هزينه تحصيلي دريافت مي نمايند

اعزام دانشجو به كانادا از ساده ترين راه هاي مهاجرت با كانادا است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۵:۴۱ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب