مهاجرت
مهاجرت

اعزام دانشجو به روسيه، ادامه تحصيل در كشور روسيه و تحصيل در دانشگاه هاي روسيه ساليانه متقاضيان زيادي را از كشورهاي مختلف دنيا راهي اين كشور پهناور ميكند. همچنين وجود بورسيه هاي تحصيلي روسيه عامل موثري در جذب دانشجويان خارجي براي ادامه تحصيل در روسيه بوده است.

وضعيت علمي دانشگاه روسيه در سطح بالايي در بين ساير دانشگاه هاي جهان قرار دارد و در زمينه هاي علوم پايه و فني و مهندسي و هوا فضا و هنر و خصوصا نانو بيوتكنولوژي در زمره پيشرفته ترين كشورهاي جهان است.

در رنكينگ جهاني سال 2015 كه در 12 مارس توسط آموزش عالي تايمز منتشر شده، دانشگاه ايالتي سنت پترزبورگ روسيه براي اولين بار در ميان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

تحصيل در روسيه با بهره بردن از خدمات خوابگاهي با هزينه بسيار پايين كه سالانه حدود ۲ تا ۵ هزار دلار آمريكا مي باشد. در سال اول ورود دانشجويان خارجي ضمن آموزش دروس خود، زبان روسي را هم طي يك دوره آمادگي فرا مي گيرند البته براي تخصصهاي پزشكي تسلط بر زبان هاي انگليسي يا فرانسوي كفايت مي كند و فراگيري دوره آمادگي زبان روسي نيازي نيست.

 

هم اكنون امكان تحصيل در دوره هاي زير وجود دارد:

دوره هاي زبان روسي

دوره ليسانس در بيشتر رشته ها به زبان انگليسي يا روسي

دوره فوق ليسانس در بيشتر رشته ها به زبان انگليسي يا روسي

دوره دكترا در بيشتر رشته ها به زبان روسي يا انگليسي

دوره هاي گروه پزشكي و دندانپزشكي و داروسازي به زبان روسي يا انگليسي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۰:۳۹ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

آيا مي‌توان با داشتن يك پذيرش از كالج، جهت دريافت ويزاي تحصيلي اقدام كرد؟

بله، قطعا مي‌توان در صورت داشتن پذيرش از يك كالج، ويزاي تحصيلي از سفارت آلمان درخواست كرد و براي اعزام دانشجو به آلمان اقدام نمود. در اين مورد بايد كالج و موسسه زبان از يكديگر تفكيك شوند. كالج ها مراكزي هستند كه به صورت مستقيم توسط دانشگاه‌هاي دولتي آلمان اداره مي‌شوند و در واقع جزئي از دانشگاه‌ها هستند و هدف اين مراكز آماده ساختن متقاضيان تحصيل در آلمان مي‌باشد، به صورتي كه با ارايه دو ترم تحصيلي به آماده كردن دانشجو از نظر زبان آلماني و همچنين يك سري دروس پايه و مربوط به رشته مورد نظر در دانشگاه مي‌پردازد.

با توجه به اينكه اين مراكز كاملا معتبر هستند و بخشي از دانشگاه مي‌باشند، در صورت داشتن پذيرش از هر كدام از كالج‌ها، متقاضي ميتواند درخواست ويزاي تحصيلي كند و اگر ساير مدارك را هم به سفارت تحويل داده باشد، مشكلي از بابت دريافت ويزا نخواهد داشت.

اما موسسات زبان آلماني كه اكثرا مراكزي خصوصي هستند، مستقل از دانشگاه‌ها و صرفا ارايه دهنده دوره‌هاي زبان آلماني هستند كه حتي اگر متقاضي موفق به اخذ پذيرش از آنها شود، درخواست ويزاي تحصيلي وي توسط سفارت آلمان رد خواهد شد و تحصيل در آلمان براي آنها نا ممكن ميشود .

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۳:۰۵ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

اعزام دانشجو به چين براي افرادي كه به دنبال تجربه ي يك آموزش قوي در دانشگاه هاي داراي رتبه ي برتر در دنيا با هزينه اي نسبتا پايين هستند ، مي تواند انتخاب به جا و درستي باشد.

در حال حاضر در حدود ۳۰۰۰۰۰ دانشجوي خارجي تحصيل در چين را براي آينده ي خود انتخاب كرده اند. تحصيل در چين براي رشته هاي پزشكي و دندانپزشكي هم بنا به اين دليل كه آموزش هاي كشور به زبان انگليسي بوده و دانشجويان نياز به گذراندن مرحله ي اخذ مدرك پاتفك( مدرك دوره ي پيش دانشگاهي ) ندارند و نيز مي توانند بدون آزمون ورودي به دانشگاه هاي اين كشور راه يابند، به مورد اعتبار و توان علمي دانشگاه ها افزوده شده و طرفداران زيادي را براي اين دو رشته پيدا كرده است.

علاوه بر بورسيه اي كه از جانب دولت محلي و مقامات استاني در اين كشور براي تحصيل در چين به دانشجويان اختصاص مي يابد. مبلغي در حدود ۹۰۰ ميليون يوان نيز به اين دانشجويان خارجي در طول تحصيل پرداخت مي شود كه به عنوان انگيزه اي مضاعف براي ادامه ي تحصيل در دانشگاه هاي اين كشور محسوب مي شود.

دوره هاي مختلف تحصيل در چين

تحصيل در چين در مقطع ليسانس در حدود ۴ سال به طول مي انجامد كه دروس اين مقطع در دانشگاه هاي برتر اين كشور به زبان انگليسي تدريس مي شوند و دانشگاه ها دوبار در سال براي پذيرش در اين مقطع مهلت تعيين كرده اند.

در دوره ي فوق ليسانس دانشجو به مدت ۲ سال مشغول به تحصيل مي شود. در اين دوره اغلب دروس را به زبان انگليسي فرا مي گيرد.

زبان آموزش در دوره ي دكتري در چين؛ همان زبان انگليسي است، كه البته در كنار آن دانشگاه هايي هستند كه دوره هاي آموزشي را هم به زبان چيني و هم انگليسي در رشته هاي مختلف تحصيلي ارائه مي دهند. طول دوره ي دكتري ۳ سال بوده كه دانشجو در نيمي از آن واحد هاي درسي خود را مي گذراند و بخش ديگر را به ارائه دادن پايان نامه دكتري و دفاع از آن اختصاص مي دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۷:۲۴ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

تحصيل در گرجستان

 

اعزام دانشجو به گرجستان را مي توان يكي از موقعيت هاي تحصيلي مناسب با هزينه هاي مقرون به صرفه براي افرادي دانست كه قصد پس از اتمام تحصيل قصد مهاجرت به اروپا را دارند.

گرجستان در حال حاضر يك كشور اروپايي محسوب مي شود و در سال 2005 قرارداد بولونيا را امضا كرده و به سيستم يكپارچه آموزشي در اروپا ملحق شده است. دانشجويان خارجي كه در اين كشور تحصيل ميكنند از سال 2016 به بعد مي توانند در حين تحصيل در گرجستان ، به راحتي براي دريافت ويزاي شنگن براي سفر به ديگر كشورهاي اروپايي اقدام نمايند.

مقاطع تحصيلي در كشور گرجستان در مقطع كارشناسي 4 ساله، در مقطع كارشناسي ارشد 2 ساله، در مقطع دكترا 3 تا 5 ساله و در رشته پزشكي عمومي 6 ساله و دندانپزشكي 5 ساله مي باشند.

زمان پذيرش در دانشگاههاي گرجستان دو نوبت در سال و در ماههاي مارچ (اسفند/فروردين) و سپتامبر (شهريور / مهر) مي باشد.

امروزه در حدود 20 دانشگاه دولتي و حدود 30 دانشگاه خصوصي در گرجستان در حال فعاليت هستند كه رشته هاي تحصيلي متنوعي را در مقاطع مختلف و به زبان گرجي و انگليسي ارائه مي كنند.

مزاياي تحصيل در گرجستان

كيفيت آموزشي منطبق با استانداردهاي اروپايي

مدرك مورد تاييد براي دانشگاههاي كشورهاي تراز اول اروپا

هزينه زندگي و تحصيلي مقرون به صرفه

ويزاي تضميني

امكان اخذ اقامت و مهاجرت به اروپا پس از فارغ التحصيلي

امكان اخذ پذيرش بدون نياز به مدرك آيلتس

(رشته هاي محبوب براي تحصيل در گرجستان)


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۰:۵۳ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

تحصيل در روسيه

روسيه، كشوري آسيايي اروپايي است كه پهناورترين كشور دنيا بشمار مي رود. روسيه هر ساله پذيراي دانشجويان زيادي از سرتاسر دنيا است؛ دانشجوياني كه مي خواهند با هزينه اي نسبتاً كم در برترين دانشگاه هاي دنيا تحصيل كنند. در واقع روسيه در رديف كشورهايي قرار دارد كه بهترين مراكز آموزش عالي جهان را در خود جاي داده اند اما با اين وجود از دانشجويان در حال تحصيل در اين مراكز شهريه نه چندان زيادي دريافت مي كنند. به همين دليل بازار تحصيل و اعزام دانشجو به روسيه در تمام كشورهاي دنيا داغ است. در ادامه به معرفي شرايط لازم براي تحصيل و اعزام دانشجو به روسيه در رشته هاي پزشكي و غيرپزشكي، هزينه تحصيل در روسيه در رشته هاي مختلف، دانشگاه هاي كشور روسيه و مقايسه روسيه با ساير كشورها مي پردازيم.

اعزام دانشجو به روسيه در ايران نيز طرفداران زيادي دارد چون همانطور كه گفتيم تحصيل در روسيه به معناي تحصيل در دانشگاه هاي برتر جهان با هزينه كم است و همچنين اين كشور با ايران فاصله چنداني ندارد. به همين دليل اكثر دانشجويان ايراني براي تحصيل در كشورهاي همسايه و نزديك به ايران به گزينه تحصيل و اعزام دانشجو به روسيه فكر مي كنند.

اكثر دانشجوياني كه به تحصيل در دانشگاه هاي روسيه مي پردازند؛ وارد رشته هاي مهندسي و بخصوص مهندسي هوافضا، علوم پايه، هنر و رشته هاي پزشكي مي شوند. در پايان مقاله هم كشورهايي كه شرايط مناسبي را دارند به شما پيشنهاد داده ايم .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۵:۵۵ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

تحصيل در چين

چين كشوري پر جمعيت است و عموما شرايط بسيار سختي براي پذيرش مهاجرين دارد . اما در اين ميان از نظر دانشگاهي خصوصا در رشته هايي مانند پرشكي و دندان پزشكي در رتبه بسيار بالايي قرار دارد .

از مزاياي اعزام دانشجو به چين ميتوان نياز نداشتن به مدرك زبان و آزمون ورودي را نام برد به طوري كه در اكثر دانشگاه هاي اين كشور تدريس به هر دو زبان انگليسي و چيني صورت ميگيرد . همچنين بر خلاف كشور هايي مانند روسيه دانشگاه هاي چين نيازمند آزمون ورودي براي ثبت نام نيستند و اين امر باعث شده تا فرايند دريافت پذيرش از دانشگاه چين بسيار سريع تر و آسان تر انجام شود .

شهريه دانشگاه ها در چين بسيار ارزان تر از ديگر كشور هاست اما در عين حال اين دانشگاه ها رتبه بسيار بالايي در ميان دانشگاه هاي جهان دارند به عنوان مثال دانشگاه زيجيانگ از معتبر ترين دانشگاه ها در دنيا محسوب ميشود .

بهترين سن براي تحصيل در چين و اخذ پذيرش از دانشگاه هاي اين كشور سنين بين 17 تا 30 است . وزارت بهداشت ايران نيز مدارك دانشگاه هاي چين را به خوبي ميپذيرد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۷:۴۱ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

اعزام دانشجو به انگلستان

در كشور انگلستان براي تحصيلات دانشگاهي معمولاً، در مقطع كارشناسي 3 و در برخي موارد 4 سال، در مقطع كارشناسي ارشد 1 سال و در مقطع دكتري 3 سال زمان نياز است. براي اينكه متقاضيان تحصيل در انگلستان بتوانند از اين كشور رواديد دانشجويي دريافت كنند و پس از آن روند اعزام دانشجو به انگلستان آغاز شود، در بدو امر بايستي از يكي از دانشگاه هاي اين كشور پذيرش صورت بگيرد كه در ادامه به ذكر اسامي برخي از دانشگاه‌هاي اين كشور مي‌پردازيم. فرآيند گرفتن پذيرش، پس از بررسي و پردازش درخواست در سامانه‌اي تحت عنوان UCAS ، آغاز خواهد شد. در واقع پس از آن كه متقاضي فرم‌هاي مربوط را در سامانه‌ي فوق پر كرد، تقاضاي وي مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

لازم به ذكر است كه زبان دانشگاه‌هاي انگلستان غالباً زبان انگليسي است و بنابراين داشتن مهارت در اين زبان به عنوان پيش شرط اقدام در مورد تحصيل در انگلستان است و مهارت زباني متقاضيان اعزام، با توجه به نمره‌اي كه در آزمون زبان آيلتس دريافت مي‌كنند سنجيده مي‌شود.

همچنين براي اين كه دانشجو بتواند از دانشگاه‌هاي انگلستان پذيرش دريافت كند، داشتن انگيزه نامه يا به نوعي خلاصه‌اي از علايق و اهداف و مسيري كه پيش روي خود متصور است، به همراه يك توصيه نامه‌ از سوي يكي از اساتيد دانشگاه، الزامي است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۹:۱۳ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

چگونگي تحصيل و اعزام دانشجو به چين

دولت چين با سرمايه گذاري و سياست هايي كه در حوزه تحصيل به كار گرفته توانسته دانشجويان زيادي را از تمام نقاط دنيا به خود جذب نمايد . شما با تحصيل در چين يك زندگي جالب را كشف خواهيد كرد و مي توانيد با دانشگاه هاي برتر دنيا ارتباط برقرار كنيد . اين كشور كه در شرق آسيا قرار گرفته با ۱٫۳ ميليارد نفر پرجمعيت ترين كشور دنياست و پايتخت آن شهر پكن است . چين با داشتن اقتصادي قوي اولين كشور صادر كننده كالا در جهان است . دومين بودجه دفاعي دنيا به اين كشور اختصاص دارد و در زمينه هاي مختلفي مانند سياست و تحصيل كشوري بالقوه مي باشد . زبان گفتاري مردم زبان ماندارين است كه به عنوان زبان چيني در جامعه بين الملل شناخته مي شود و پرشمارترين زبان دنيا شناخته مي شود .

تحصيل و اعزام دانشجو به چين مانند تمامي كشورهاي پيشرفته دنيا در دانشگاه ها و موسسات آموزشي براي دانشجويان خارجي امكان پذير است و دانشجويان متقاضي بايد براي پذيرش در دانشگاه ها اقدام كنند . دانشگاه هاي زيادي در چين شهرت جهاني داشته و وزارت علوم ايران نيز آنها را تاييد مي كند و شما مي تواتيد از طريق آشنايي با روش هاي قانوني مهاجرت براي مهاجرت و تحصيل در اين كشور جهت ويزاي تحصيلي چين اقدام نماييد .

شرايط تحصيل دانشجويان در كشور چين

از جمله شرايط تحصيل در چين مي توان به داشتن مدرك زبان انگليسي اشاره كرد . تحصيل در دانشگاه هاي چين براي دانشجويان خارجي به زبان انگليسي صورت مي گيرد و به همين دليل دانشگاه از شما مدرك آيلتس با نمره ۶ به بالا درخواست مي كند . البته تحصيل بدون مدرك زبان نيز امكان پذير است و شما مي توانيد دوره لازم را در اين كشور نيز سپري كنيد . دقت داشته باشيد كه اگر به زبان چيني تحصيل كنيد هزينه تحصيل شما بسيار پايين خواهد بود .  تحصيل در دانشگاه هاي چين به دليل عدم وجود دوره هاي پيش نياز و  آزمون ورودي بسيار مورد استقبال دانشجويان كشورهاي مختلف قرار مي گيرد .

رشته هاي پزشكي و دندانپزشكي در دانشگاه هاي چين از اعتبار خوبي برخوردارند و هرساله دانشجويان زيادي براي تحصيل پزشكي و دندانپزشكي در چين راهي اين كشور مي شوند . دانشجويان براي تحصيل در مقطع ليسانس بايد به مدت ۴ سال ، فوق ليسانس ۲ سال و دكترا ۳ سال در اين كشور اقامت داشته باشند . تحصيل در رشته پزشكي و دندانپزشكي ۶ سال زمان مي برد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۵۰:۳۷ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

شرايط اعزام دانشجو به كانادا

نظام تحصيل در كانادا به گونه اي است كه تا قبل از ورود به دانشگاه دانش آموزان حدود 12 سال تحصيل مي كنند. البته در استان اونتاريو براي اخذ ديپلم دبيرستان بايد 13 سال درس بخوانند. دانش‌ آموزان‌ بايد شش‌ درس‌ به نام‌ دروس‌ علمي‌ اونتاريو را نيز در سال‌ سيزدهم‌ بگذرانند.

محصلين سال سوم و كساني كه دوره پيش دانشگاهي را تمام كرده اند، مي توانند با تكميل دوره هاي زبان انگليسي در يكي از كالج و يا دانشگاهاي كانادا ثبت نام نمايند.

دبيرستانها دركانادا شامل كليه برنامه هاي برگزيده پايه هاي  دبيرستاني تا دوازدهم و هم چنين دوره پيش دانشگاهي مي باشند. تنوع مليتي و  آشنايي با فرهنگ و خصوصيات بومي ساير ملل در اين مدارس باعث گرديده كه در كانادا برنامه هاي آموزشي به محيطي مطلوب براي  دانش آموزان تبديل گردد. ، در طول هر سال به بيش از هزاران دانش آموز از  كشور هاي مختلف دنيا براي تحصيل در كانادا پذيرش دريافت مي نمايند. اكثر فارغ‌ التحصيلان اين دبيرستانها ضمن پذيرش از دانشگاهاي معتبر بسياري از آنها نيز كمك هزينه تحصيلي دريافت مي نمايند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۸:۲۹ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]

شرايط تحصيل در آلمان

در آلمان هم به زبان انگليسي و هم به زبان آلماني مي توان ادامه تحصيل داد و مهمترين نكته در مورد ادامه تحصيل در آلمان رايگان بودن تحصيل در اكثر دانشگاه هاي آلمان است . اما دانشگاه هايي هم وجود دارند كه براي هر ترم ۲۵۰ يا ۵۰۰ يورو شهريه دريافت مي كنند. براي افرادي كه تصميم به ادامه تحصيل در آلمان را دارند مهمترين گزينه مي تواند زبان انگليسي يا آلماني باشد .

اگر مي خواهيد به زبان آلماني درس بخوانيد با توجه به دانشگاه انتخابي شما ، شما به سطح B1 يا B2 از زبان آلماني احتياج خواهيد داشت .

اگر مي خواهيد تحصيل در آلمان به زبان انگليسي  داشته باشيد  با توجه به رشته شما و دانشگاه حداقل به IELTS ACADEMIC با نمره ۶٫۵ و يا iBT با نمره ۷۲ احتياج خواهيد داشت.  البته براي برخي از رشته ها و دانشگاه ها ارائه GRE يا GMAT نيز اجباري است.

تحصيل در دانشگاه هاي آلمان به دليل كيفيت بسيار بالاي آموزشي اين دانشگاه ها و رتبه بسيار بالاي دانشگاه هاي آلمان در رنكينگ هاي جهاني، هميشه مورد استقبال گسترده علاقمندان به شرايط تحصيل رايگان در آلمان بوده است.

براي اعزام دانشجو به آلمان در مقطع كارشناسي ، فرد مي بايست دانشجوي مقطع كارشناسي در دانشگاه هاي سراسري داخل كشور بوده و يا قبولي آزمون سراسري را داشته باشد. به عبارت ديگر صرفاً با داشتن ديپلم و يا پيش دانشگاهي در اكثر موارد نمي توان مستقيم براي اخذ پذيرش در دانشگاه هاي آلمان اقدام نمود. پس از اخذ پذيرش و ورود به آلمان و مهاجرت تحصيلي به آلمان ، دانشجو مي بايست يك دوره يكساله كالج (پيش دانشگاهي) را در دانشگاه هاي آلمان بگذراند و سپس تحصيل در رشته اصلي خود را آغاز نمايد. دانشجويان دانشگاه هاي آزاد، سراسري كه در سال سوم دوره كارشناسي مشغول به تحصيل هستند و يا از اين دانشگاه ها فارغ التحصيل شده اند، مي توانند با اخذ پذيرش از دانشگاه هاي آلمان ، بدون گذراندن دوره كالج مستقيماً تحصيل خود را در مقطع كارشناسي آغاز نمايند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۶:۱۰ ] [ ارشيا جقتايي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب